Devinim İK Eğitimleri

Ankara'da OutDoor Eğitimleri

Çok uzun zamandır planladığımız Dış Mekan (OutDoor) Eğitim ve Aktivitelerine başlamış bulunuyoruz. Haziran ve Temmuz aylarındaki 3 ayrı gruba gerçekleştirdiğimiz eğitimle açık havada, sınıf havasından uzak ve son derece keyifli bir ortamda Takım Oluşturma, Aidiyet, Problem Çözme gibi teknikleri de içeren eğitimlerimiz sonucu ilk görüşler son derece olumlu gelmeye başladı. Eğitim ayrıntıları için buraya tıklayabilirsiniz.

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi

Öğrenciler, hergün okuma yapması gereken meslek grupları... Okunması gereken bir sürü rapor, çalışılması gereken onlarca sınav, okunup yanıtlanması gereken bir o kadar eposta var. Bunun için de zaman çok dar. Okuma ve anlama konusunda teknik kullanılmadığında ise bu süre daha da yetişmez hale geliyor. İlköğretimden bu yana okunan materyaller ve içerikleri değiştiği halde, hala 1. sınıftaki teknikle okunmaya çalışılmaktadır. Sonuçta okuma hızı düşmekte, motivasyon azalmakta, okumak çok uzun zaman almaktadır. Bu eğitimle, okumaya ayrılan süre azalacak, anlama ve hatırlama becerisi artacaktır.

Eğitim Katılımcı Profili: Eğitim teknik becerilerden oluşmaktadır. Bu nedenle okuma hızını ve anlama hatırlama becerisini arttırmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Eğitimin Süresi: Eğitimin toplam süresi 15 saattir. Hızlı okuma tekniği davranışının kalıcı olabilmesi için bu süre önemlidir. Eğitim en az birer gün ara ile 5 oturumda tamamlanır. Her oturumun süresi 3 saattir. Eğitim 5 oturumda tamamlanacaktır. Hızlı okuma tekniğine ayrılan bu 15 saatlik eğitimden sonra okumaya ayırdığınız zaman yarıya inecektir.

Eğitimden Beklenen Sonuç: Ortalama okuma hızı, ilköğretimden sonra yaklaşık olarak dakikada 150-250 kelime arasındadır. Bu hız eğitimin sonunda katılımcıların düzenli çalışması şartıyla en az 2 kat artacaktır. Anlama ve odaklanma becerisi de aynı oranda hız kazanacaktır. Sadece 15 saat hayat boyu devam eden bir hıza kavuşacaksınız.

Eğitim İçeriği:

 • Hızlı Okumaya Engel Olan Düşünce, Davranışlar ile Bunlarla Baş Etme
 • Okumada Teknik Hataları (Gereksiz Geri Dönüşler, Kelimeye Takılıp Anlamı Kaçırmalar...) Düzeltme
 • Beyin Hızlı Okuma İlişkisi
 • Görsel Algılama Becerisine Hız Kazandırm
 • Odaklanma Çalışmaları
 • Göz Kaslarını Geliştirmeye Yönelik Çalışmalar
 • Okuma Esnasında Yapılması Gerekenler
 • Doğru Oturma ve Nefes Şekli
 • - Zihin Haritaları
 • Hafıza Çivileri
 • Hız Kazandırma Egzersizleri

Eğitim süresi 3 gün olup eğitim sonrasında katılımcılara kitapçık ve katılım belgesi verilmektedir.

Kayıt Koşulları

Kayıt için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır. Bireysel Katılımlar için Ön Kayıt yaptırmanız ve sonrasında size gelecek bilgiler doğrultusunda Kesin Kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıntıları bu sayfadan öğrenebilirsiniz.